Rząd USA rozważa zmianę zaleceń w sprawie noszenia masek

Rząd USA rozważa zalecenie Amerykanom noszenia masek lub innych osłon twarzy podczas epidemii koronawirusa.

Do tej pory amerykańskie służby medyczne i twierdziły, że maski nie chronią przed wirusem i powinny być przeznaczone dla lekarzy, pielęgniarek i zakażonych pacjentów.
Zalecenie noszenia maseczek jest przedmiotem debaty rządowych ekspertów. Jedni twierdzą, że zasłanianie twarzy nie sprawia wielkiej różnicy, inni wskazują na sukcesy w walce z epidemią koronawirusa krajów, gdzie noszenie masek jest powszechne. Na razie w USA maseczki nie są zalecane. Prezydent Donald Trump nie kryje jednak, że może to się zmienić. „Wyobrażam sobie wprowadzenie takiego rozwiązania. Jednak mam nadzieję, że to będzie tylko na pewien czas i że nie będziemy musieli nosić maseczek do końca życia” – mówił prezydent USA podczas konferencji prasowej w Białym Domu.
Obecnie Stany Zjednoczone borykają się z niedoborem masek. Brakuje ich nawet w niektórych przychodniach i szpitalach. Coraz większa liczba naukowców, ekspertów i osób publicznych zachęca jednak do noszenia osłon ust w miejscach publicznych, nawet jeśli są to maseczki domowej produkcji. Może to pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania wirusa przez osoby chore oraz przechodzące infekcje bezobjawowo.

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię