American Airlines nie polecą z Krakowa do Chicago

Airplane landing on runway. Traffic at airport at golden sunset.

Największa linia lotnicza na świecie w związku z pandemią koronawirusa przesunęła otwarcie połączenia na 2021 rok. Spadek popytu na podróże lotnicze i rządowe ograniczenia uderzyły w sytuację przewoźników na całym świecie.

Wiadomości z Chicago podają: Linie lotnicze American Airlines ogłosiły, że w szczycie tegorocznego sezonu letniego o 60 proc. zredukują oferowanie, czyli liczbę miejsc dostępnych podczas rejsów. Przewoźnik opóźnia też otwarcie ogłoszonych wcześniej nowych tras Filadelfia – Casablanca, Seattle – Bangalore i Chicago – Kraków do 2021 roku. Nowe połączenie z Krakowa miało bezpośrednio konkurować z ofertą PLL LOT. Pierwszy lot American Airlines na trasie między Krakowem i Chicago planowany był na 7 maja 2020 r. Przewoźnik wstrzymał też otwarcie w sezonie letnim połączeń do Pragi i Budapesztu.
Zmiany te wynikają ze znacznie zmniejszonego popytu ze strony klientów, jak również z rządowych ograniczeń w podróżowaniu – oba związane są z pandemią koronawirusa- wyjaśniają American Airlines w komunikacie.
Nowe połączenie American Airlines między Chicago i Krakowem planowane było sześć razy w tygodniu i miały obsługiwać je samoloty Boeing 787 Dreamliner. Amerykański przewoźnik zakładał, że będzie ono realizowane w sezonie letnim – do 23 października 2020 r.
American Airlines to największa linia lotnicza na świecie, która rocznie przewozi ponad 200 mln pasażerów. Przewoźnik obsługuje ponad 6,8 tys. połączeń dziennie do ponad 365 miejsc na świecie.
Artykuł : Business Insider Polska

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię