Nieudokumentowani imigranci z Chicago zostaną objęci pomocą finansową

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot podpisała we wtorek rozporządzenie, które ma zapewnić nielegalnym imigrantom w mieście Chicago dostęp do programów pomocowych związanych z pandemią koronawirusa.

„Ten nakaz jest czymś więcej niż tylko oficjalnym dekretem, jest on wyrazem naszych wartości jako miasta i jako Amerykanów”, powiedziała Lightfoot w oświadczeniu. „Odkąd COVID-19 po raz pierwszy dotarł do naszego miasta, pracujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie wszystkim naszym mieszkańcom, w tym naszym społecznościom imigrantów i uchodźców, które są jednymi z najbardziej narażonych na skutki tej pandemii”.

„Tu, w Chicago, powiedzenie „wszyscy jesteśmy w tym razem” oznacza, że podczas tego kryzysu, nikt nie zostaje pominięty i nikt nie zostaje w tyle”- powiedziała.

Nieudokumentowani imigranci nie mogą ubiegać się o pieniądze z ubezpieczania na wypadek bezrobocia oraz nie kwalifikują się na czeki pomocowe, które będą wysyłane przez rząd federalny w ramach uchwalonej przez Kongres ustawy o pomocy.

Burmistrz oświadczyła ,że mieszkańcy nie będący obywatelami mogą zakwalifikować się na następujące programy pomocowe oferowane przez miasto:

  • – COVID-19 Housing Assistance Grants – fundusz, który zapewnia dotacje w wysokości 1000 dolarów na czynsz lub spłatę kredytu hipotecznego dla mieszkańców o niskich dochodach.
  • Internetowe zasoby edukacyjne, w tym ponad 100,000 urządzeń dla rodzin, które nie mają dostępu do technologii do nauki na odległość, podczas gdy szkoły publiczne w Chicago są zamknięte z powodu pandemii.
  • Fundusz na rzecz małych przedsiębiorstw (Small Business Resilience Fund) zapewniający niskooprocentowane pożyczki na pomoc przedsiębiorstwom najbardziej dotkniętym przez pandemię COVID-19.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię