USA: Zwiększenie dystansu społecznego przynosi efekty

Distance education for students. Quarantine, self-isolation, sociophobia. Young girl listens to online learning, teleworking, view from back.Woman look at laptop. Freelancer, Digital Nomad Concept

Członkowie zespołu antykryzysowego Białego Domu są przekonani, że wytyczne dotyczące zwiększenia dystansu społecznego przynoszą efekty w walce z epidemią kroronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Choć liczba infekcji, hospitalizacji i ofiar śmiertelnych nadal rośnie, tempo tego wzrostu zmniejsza się.

Liczba infekcji koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 370 tysięcy a poniedziałek był czwartym dniem z liczbą zgonów przekraczająca tysiąc. Nie jest to już jednak szybki wzrost wykładniczy a krzywa zachorowań zaczyna się spłaszczać. „Widzimy ogromną poprawę nie tylko w stanach Waszyngton i Kalifornia, gdzie liczba infekcji pozostanie relatywnie niska. Krzywa zachorowań zaczyna się spłaszczać choć to dopiero początek” – mówił wiceprezydent Mike Pence. Jeszcze większy optymizm wyraził prezydent Donald Trump. „Przed nami ciężki tydzień, może trochę więcej, ale tak jak mówiłem – widzimy niezwykłe światło na końcu tunelu” – mówił amerykański prezydent. Członkini zespołu antykryzysowego dr. Deborah Birx dziękowała Amerykanom za to, że stosują się do wytycznych w sprawie zwiększenia dystansu społecznego i apelowała by kontynuować te działania. Zarówno Birx jak i doktor Anthony Fauci podkreślali, że jest o wiele za wcześnie by ogłaszać zwycięstwo.

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię