USA: Zwiększenie dystansu społecznego przynosi efekty

0
580
Distance education for students. Quarantine, self-isolation, sociophobia. Young girl listens to online learning, teleworking, view from back.Woman look at laptop. Freelancer, Digital Nomad Concept
Czas czytania około < 1 minuta

Członkowie zespołu antykryzysowego Białego Domu są przekonani, że wytyczne dotyczące zwiększenia dystansu społecznego przynoszą efekty w walce z epidemią kroronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Choć liczba infekcji, hospitalizacji i ofiar śmiertelnych nadal rośnie, tempo tego wzrostu zmniejsza się.

Liczba infekcji koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 370 tysięcy a poniedziałek był czwartym dniem z liczbą zgonów przekraczająca tysiąc. Nie jest to już jednak szybki wzrost wykładniczy a krzywa zachorowań zaczyna się spłaszczać. „Widzimy ogromną poprawę nie tylko w stanach Waszyngton i Kalifornia, gdzie liczba infekcji pozostanie relatywnie niska. Krzywa zachorowań zaczyna się spłaszczać choć to dopiero początek” – mówił wiceprezydent Mike Pence. Jeszcze większy optymizm wyraził prezydent Donald Trump. „Przed nami ciężki tydzień, może trochę więcej, ale tak jak mówiłem – widzimy niezwykłe światło na końcu tunelu” – mówił amerykański prezydent. Członkini zespołu antykryzysowego dr. Deborah Birx dziękowała Amerykanom za to, że stosują się do wytycznych w sprawie zwiększenia dystansu społecznego i apelowała by kontynuować te działania. Zarówno Birx jak i doktor Anthony Fauci podkreślali, że jest o wiele za wcześnie by ogłaszać zwycięstwo.

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię