Testy na przeciwciała zwalczające COVID-19 mogą być dostępne już za tydzień

Doktor Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, powiedział, że testy na obecność przeciwciał mogą być dostępne już w ciągu tygodnia.

Posiadanie przeciwciał przeciwko koronawirusowi oznacza, że nasz organizm był już zaatakowany przez wirus i zwalczył go.

„Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wiele osób, było zainfekowanych, ale nie wiedziały o tym. Test serologiczny pozwoli nam zrozumieć lepiej ile ludzi było zakażonych,” powiedział Fauci.

Test serologiczny wykrywa dwa rodziaje przeciwciał. Pierwsze przeciwciała pojawiają się na początku infekcji – immunoglobuliny IgM. Drugi rodzaj, IgG, wytwarza się w organizmie nawet kilka tygodni po pierworodnym zakażeniu i utrzymuje się we krwi przez lata.
Jeśli test na przeciwciała zostanie udostępniony pozwoli to na zidentyfikowanie osób, które już przez koronawirus przeszły, a do tej pory nie były testowane na jego obecność. Test ten pozwoli również zidentyfikować osoby, które są tzw. bezobjawowymi nosicielami wirusa.
Szacuje się, że w USA ponad 60 tysięcy ludzi umrze na koronawirusa do sierpnia, zakładając, że polityka dystansu społecznego będzie kontynuowana do maja. Eksperci twierdzą, że utrzymywanie środków dystansu społecznego ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa w niektórych obszarach, a ponowne otwarcie kraju wymaga strategii i zrozumienia zakresu transmisji i może mieć innych zakres dla każdego stanu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię