Fitbit wprowadza na rynek Charge 4 z wbudowanym systemem GPS

Fitbit zaprezentował swój najbardziej zaawansowany monitor zdrowia i aktywności fizycznej – fitness tracker, z wbudowanym systemem GPSem i funkcją o nazwie „Active Zone Minutes”.

Wbudowany GPS umożliwia śledzenie tempa i dystansu podczas jazdy na rowerze, joggingu i innych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu bez konieczności łączenia się ze smartfonem.

Fitbit opracował również zupełnie nowy, spersonalizowany standard aktywności w oparciu o tętno spoczynkowe i wiek. Nowe urządzenie może powiedzieć, ile czasu spędziłeś tzw. aktywnej strefie. Jest to sfera, w której twoje serce zaczyna bić szybciej. Funkcja „active zone minutes” mierzy ilość czasu spędzoną w każdej sferze tętna, dążąc do osiągnięcia tygodniowego celu wynoszącego 150 minut aktywności tygodniowo.

Urządzenie posiada ekran dotykowy, baterię o żywotności do 7 dni, jest wodoodporne i oferuje dostęp do smartfona, śledzenia snu i dostępu do muzyki za pośrednictwem Spotify.

„Naszą misją zawsze było pomaganie ludziom na całym świecie w zdrowiu. W dzisiejszych wyjątkowych czasach ta misja jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział James Park, dyrektor generalny i współzałożyciel Fitbit.

Cena Charge 4 – 149 USD.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię