Skarb Państwa Stanów Zjednoczonych wysłał pierwsze czeki pomocowe

Skarb Państwa Stanów Zjednoczonych wysłał pierwsze czeki pomocowe za pośrednictwem bezpośrednich przekazów bankowych. Jednorazowe czeki są częścią rządowego pakietu stymulacyjnego, który ma pomóc Amerykanom wyjść z finansowego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Amerykanie, którzy otrzymali zwroty podatkowe za rok 2018 lub 2019 za pośrednictwem bezpośredniego depozytu otrzymają pieniądze nie później niż w środę.
„Podczas kryzysu finansowego w latach 2008-2009 minęło kilka miesięcy, zanim rząd wydał pierwsze czeki pomocowe dla Amerykanów. Obecna administracja zrobiła to w ciągu zaledwie dwóch tygodni. To samo w sobie jest dużym osiągnięciem”, powiedział w oświadczeniu jeden z wyższych urzędników skarbowych.
Osoby, które nie rozliczały się jeszcze z podatków, powinny udać się na stronę IRS.gov i wprowadzić swoje dane, aby szybciej uzyskać płatności za pomocą bezpośredniego depozytu bankowego.
Skarb Państwa nie powiedział, kiedy dokładnie Amerykanie otrzymają czeki przesyłane drogą pocztową, ale najprawdopodobniej osoby, które nie podały informacji o bezpośrednim depozycje bankowym mogą otrzymać czeki dopiero w połowie sierpnia lub później.
Na czeki pomocowe kwalifikują się osoby, których dochód brutto wyniósł mniej niż 75 tys. dolarów , otrzymają one 1200 dolarów, natomiast pary małżeńskie, które zarabiają mniej niż 150 tys. dolarów, otrzymają 2400 dolarów.
Dla osób, które zarabiają więcej, otrzymana kwota będzie pomniejszona o 5$ za każde 100$ powyżej 75 tys. / 150 tys. dolarów.  Rodzice otrzymują również dodatkowe $500 za każde kwalifikujące się dziecko.
Pojedyncze zgłoszenia, których dochód przekracza 99 tys. dolarów oraz zgłoszenia wspólne bez dzieci, których dochód przekracza 198 tys. dolarów, nie kwalifikują się na pomoc.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię