Szkoły publiczne w Nowym Jorku pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego

Szkoły publiczne w Nowym Jorku pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego – poinformował burmistrz tego miasta Bill de Blasio. Nowy Jork jest epicentrum epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Liczba infekcji przekracza tam 80 tysięcy.

Szkoły w Nowym Jorku zamknięto w połowie marca, pierwotnie na cztery tygodnie. Miasto nie uporało się jednak jeszcze z epidemią. Każdy dzień przynosi ponad 5 tysięcy nowych infekcji i setki ofiar śmiertelnych.
Wczoraj burmistrz Bill de Blasio poinformował że jest zmuszony odwołać lekcje do końca roku szkolnego. Wyjaśnił, że wznowienie zajęć już teraz byłoby niebezpieczne dla dzieci i dla innych mieszkańców. „Nie możemy pozwolić na to by koronawirus zaatakował nas ze zdwojoną siłą. Nie możemy pozwolić na podjęcie decyzji, których później będziemy żałować” – mówił de Blasio. Burmistrz zapowiedział rozszerzenie oferty zdalnej nauki. Obiecał też, że każdy uczeń, który nie posiada laptopa lub tableta otrzyma takie urządzenie do końca kwietnia.
Nowy Jork to największy okręg szkolny w Stanach Zjednoczonych. Jest tutaj 1800 szkół, do których uczęszcza milion 100 tysięcy uczniów.

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię