Koronawirus. W co wierzą Amerykanie

Okazuje się że prawie 1/3 Amerykanów jest przekonanych, że COVID-19 to spisek przeciwko ludzkości. Raport Pew Research ujawnił, że 29% ankietowanych Amerykanów uważa, że koronawirus nie powstał naturalnie lecz został stworzony w laboratorium przez ludzi.

Pew zbadał 8 914 dorosłych Amerykanów, zadając im cztery pytania: Czy wierzysz, że:

1) Obecny szczep koronawirusa powstał naturalnie;
2) Został opracowany celowo w laboratorium;
3) Został przypadkowo wykonany w laboratorium;
4) Tak naprawdę nie istnieje.

Większość ankietowanych – 43% uważa, że Covid-19 najprawdopodobniej powstał naturalnie. Prawie co trzecia osoba, 29%, podała, że najprawdopodobniej został stworzony w laboratorium. Co więcej, większość osób, które wierzyły, że wirus został stworzony w laboratorium, uważa, że zostało to zrobione celowo – 23%. Jedna czwarta stwierdziła, że nie są pewni, skąd pochodzi wirus, a 1% uważa, że wirus nie istnieje.
Badanie wykazało, że teoria spiskowa był najbardziej rozpowszechniona wśród osób młodszych niż dorosłych: około jedna trzecia dorosłych w wieku od 18 do 29 lat stwierdziła, że wirus został opracowany w laboratorium (35%), w porównaniu z 21% dorosłych w wieku 65 lat i starszych.
Jedna piąta (19%) osób z wykształceniem wyższym uważa, że koronawirus został stworzony w laboratorium. W teorię spiskową wierzy również więcej osób, które deklarują się jako republikanie. Wśród demokratów 21% wierzy w spisek w porównaniu z 37% wśród republikanów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię