Największy samolot na świecie leci do Warszawy. Zobaczcie jak wyglądał start (WIDEO)

We wtorek 14 kwietnia na warszawskim lotnisku imienia Chopina wyląduje największy na świecie samolot transportowy Antonow An-225 Mrija z dostawą środków medycznych do walki z koronawirusem. Samolot wyleciał już z Chin.

Na jego pokładzie znajduje się ponad 1050 m sześc. sprzętu zabezpieczającego do walki z epidemią koronawirusa, m.in 76 ton kombinezonów, 11 ton osłon na twarz i 9 ton masek. To kolejny, a zarazem największy tego typu transport w ostatnim czasie. Został zorganizowany na zlecenie rządu przez spółki skarbu państwa – KGHM Polska Miedź i Grupa Lotos.

Prezes Grupy Lotos Paweł Majewski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że pomoc trafi w miejsca wskazane przez Ministerstwo Zdrowia.
Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Piotr Chęciński dodał, że przestrzeń bagażowa samolotu jest w pełni załadowana sprzętem zakupionym w Chinach.
Samolot Antonow An-225 ma ponad 84 metry długości, rozpiętość skrzydeł maszyny wynosi blisko 85 metrów, a wysokością dorównuje 6-piętrowemu budynkowi.
Samolot został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Powstał w 1988 roku.
Do tej pory był w Polsce dwa razy – w 2003 i 2005 roku.

Samolot wyruszył w niedzielę z Chin, a w Warszawie spodziewany jest w poniedziałek około godziny 9:30 am

Start samolotu z lotniska w Tianijnie.

Dodatkowo Lotnisko Chopina przygotuje możliwość śledzenia przylotu i rozładunku samolotu Antonow An-225 Mrija. Informacja została podana na FB.

 

( IAR), (Twitter: MSZ, KGHM Polska Miedz), (FB : Lotnsko Chopina)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię