Jak sprawdzić czy mój czek pomocowy został wysłany

IRS uruchamia narzędzie „Get My Payment”, które pozwali nam śledzić status wpłaty na konto lub wysyłkę czeku z tytułu rządowego pakietu stymulacyjnego.

Narzedzie online będzie gotowe w piątek:
„Aby pomóc wszystkim w sprawdzeniu statusu ich płatności, IRS buduje nowe narzędzie, które ma być dostępne do użytku publicznego od 17 kwietnia”, ogłosił IRS.

Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin szacuje że ponad 80 milionów Amerykanów powinno otrzymać bezpośrednie wpłaty na konta bankowe do środy.

„Dodatkowa funkcja w usłudze Get My Payment pozwoli uprawnionym osobom na podanie informacji o koncie bankowym, dzięki czemu będą one mogły otrzymać płatność szybciej, zamiast czekać na czek wysyłany drogą pocztową. Funkcja ta będzie niedostępna, jeśli płatność drogą pocztową została już zaplanowana lub wysłana”, powiedział IRS.

Wielu Amerykanów kwalifikuje się na pakiet pomocowy o łącznej wartości 2 bilionów dolarów, który został zatwierdzony przez Kongres. Jednorazowe czeki są częścią rządowego pakietu stymulacyjnego, który ma pomóc Amerykanom wyjść z finansowego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.
Na czeki pomocowe kwalifikują się osoby, których dochód brutto wyniósł mniej niż 75 tys. dolarów , otrzymają one 1200 dolarów, natomiast pary małżeńskie, które zarabiają mniej niż 150 tys. dolarów, otrzymają 2400 dolarów.
Dla osób, które zarabiają więcej, otrzymana kwota będzie pomniejszona o 5$ za każde 100$ powyżej 75 tys. / 150 tys. dolarów. Rodzice otrzymują również dodatkowe $500 za każde kwalifikujące się dziecko.
Pojedyncze zgłoszenia, których dochód przekracza 99 tys. dolarów oraz zgłoszenia wspólne bez dzieci, których dochód przekracza 198 tys. dolarów, nie kwalifikują się na pomoc.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię