Protesty przeciwko restrykcjom obowiązującym w USA

Wśród części Amerykanów narasta zniecierpliwienie restrykcjami wprowadzonymi przez władze dla ograniczenia epidemii koronawirusa.

W ostatnich dniach w kilku stanach odbyły się demonstracje przeciwników zbiorowej kwarantanny, duży protest zaplanowano na jutro w Michigan.

Ponad sto osób demonstrowało w poniedziałek w Ohio przeciwko wydanemu przez gubernatora tego stanu Mike’a DeWine’a nakazowi pozostania w domach. Demonstranci wznosili hasła „Otwórzcie Ohio!”, „Kwarantanna gorsza od wirusa”. W Karolinie Północnej utworzona na Facebooku grupa pod nazwą „ReopenNC” domaga się skrócenia mającego obowiązywać do końca miesiąca rozporządzenia o zamknięciu firm i instytucji nie mających kluczowego znaczenia dla funkcjonowania stanu. Grupa liczy obecnie ponad 20 tysięcy członków i jej liczebność szybko rośnie.

W środę w stolicy Michigan, Lansing tysiące osób maja przejechać samochodami przed urzędem gubernator Gretchen Whitmer w ramach protestu przeciwko jej rozporządzeniu nakazującemu mieszkańcom pozostanie w domach. Organizatorzy demonstracji z Konserwatywnej Koalicji Michigan uznają restrykcje za przejaw tyranii władz stanowych i przekonują, że mieszkańcy sami potrafią zachować zasady dystansu społecznego.

W Stanach Zjednoczonych stwierdzono już ponad 600 tysięcy infekcji, liczba ofiar śmiertelnych wynosi 25 tysięcy. Rządowe wytyczne dotyczące zwiększenia dystansu społecznego mają obowiązywać co najmniej do końca kwietnia. Na razie nie wiadomo, gdzie i jak szybko będą znoszone.

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię