Nazwisko Trumpa pojawi się na czekach pomocowych

Departament Skarbu USA nakazał Urzędowi Skarbowemu (U.S Treasury Department) wydrukować nazwisko prezydenta Donalda Trumpa na czekach pomocowych, które mają być wysłane do milionów Amerykanów w całym kraju- informuje The Washington Post.

Wysyłka czeków może być opóźniona o kilka dni, a nawet dłużej – poinformowało Washington Post dwóch urzędników skarbowych. Jednak IRS w wywiadzie z CNN zapewniło, że posunięcie to nie spowoduje opóźnień.

Ta bezprecedensowa decyzja oznaczać będzie, że po raz pierwszy w historii nazwisko prezydenta pojawi się przy takiej wypłacie, bez względu na to, czy to rutynowy zwrot pieniędzy, czy też jeden z niewielu przekazów, który rząd wystawił podatnikom w ostatnich dziesięcioleciach, aby pobudzić gospodarkę.
Zazwyczaj nazwiska prezydentów nie pojawiają się na czekach wystawionych przez Departament Skarbu, aby nie dopuścić do partykularnego traktowania takich płatności.

Szacuje się, że około 70 mln Amerykanów otrzyma czek, na którego lewej stronie będzie napis „Prezydent Donald J. Trump”. Płatności bezpośrednie na konta bankowe nie będą opatrzone nazwiskiem Trumpa.

Czeki stymulujące ( stimulus check) są częścią rządowego pakietu stymulacyjnego, który ma pomóc Amerykanom wyjść z finansowego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Mają one w założeniu stymulować gospodarkę, zapewniając konsumentom pewne kwoty.

Na czeki pomocowe kwalifikują się osoby, których dochód brutto wyniósł mniej niż 75 tys. dolarów , otrzymają one 1200 dolarów, natomiast pary małżeńskie, które zarabiają mniej niż 150 tys. dolarów, otrzymają 2400 dolarów.
Dla osób, które zarabiają więcej, otrzymana kwota będzie pomniejszona o 5$ za każde 100$ powyżej 75 tys. / 150 tys. dolarów. Rodzice otrzymują również dodatkowe $500 za każde kwalifikujące się dziecko.
Pojedyncze zgłoszenia, których dochód przekracza 99 tys. dolarów oraz zgłoszenia wspólne bez dzieci, których dochód przekracza 198 tys. dolarów, nie kwalifikują się na pomoc.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię