Stany Zjednoczone wszczynają dochodzenie w sprawie wybuchu epidemii koronawirusa

Stany Zjednoczone wszczynają dochodzenie w sprawie wybuchu epidemii koronawirusa. Śledztwo ma ustalić, czy wirus wydostał się z chińskiego laboratorium wirusologicznego w Wuhan.

Powołując się na źródło w amerykańskim wywiadzie, stacja FoxNews informuje, że służby wywiadowcze USA gromadzą informacje o laboratorium w Wuhan i początkach epidemii koronawirusa. Po zakończeniu dochodzenia ustalenia zostaną przekazane administracji prezydenta Donalda Trumpa.
Podczas konferencji w Białym Domu prezydent Trump powiedział, że jest wiele niejasności, co do początku pandemii. „Chińczycy mówią, że źródłem zakażenia był nietoperz. Ale jest tu wiele niejasności. Ten nietoperz miał być sprzedany na targu zwierzęcym, ale położonym 40 mil od miejsca gdzie potwierdzono pierwsze przypadki zakażeń” – mówił amerykański prezydent. Dodał, że toczy się dochodzenie, które ma te niejasności wyjaśnić. „Niezależnie od tego, skąd wziął się ten wirus, teraz z powodu pandemii cierpią 184 kraje. A problem można było rozwiązać w bardzo prosty sposób, na samym początku” – powiedział prezydent USA.
Donald Trump dodał także, że nie wierzy w oficjalne informacje, które podaje chiński rząd, na temat śmiertelności w Chinach. „Codziennie słyszę w mediach, że najwięcej osób umiera w Ameryce. To nie my mamy największą śmiertelność wśród osób zakażonych koronawirusem. To muszą być Chiny” – przekonywał prezydent Trump. Wskazywał, że Chiny to olbrzymi kraj, który ma ogromne problemy z epidemią, i to oni muszą mieć największą śmiertelność.
Donald Trump zwrócił również uwagę, że wczoraj chińskie władze dokonały korekty statystyk zakażeń i zgonów z powodu Covid-19. W Wuhan liczbę osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem zwiększono o prawie 50 procent. Chińskie władze tłumaczą, że podczas szczytu zachorowań w Wuhan, ze względu na dużą liczbę chorych, istniały trudności w klasyfikacji pacjentów.
Według oficjalnych statystyk w USA liczba zakażonych patogenem przekroczyła 700 tysięcy, zmarłych – 37 tysięcy. W Chinach odpowiednio jest to 83 tysiące zakażonych i 4 600 zmarłych.

(IAR)

4 KOMENTARZE

  1. Ten wirus to przykrywka do tego zeby moc nas zaczipowac i stac sie juz calkowicie biernym pionkiem kontrolowanym wszedzie i na kazdej plaszczyznie zycia. Poczytajcie o tym co mowil bill gates w wycieczkach po rzadach i mediach: nie mozecie pozwolic ludziom wrocic do pracy dopoki nie wykupicie szczepionki. Szczepionki ktora opracowal bill gates!!! Kilka miesiecy temu(!) zalozyciel microsoftu odszedl z firmy microsoft aby zajac sie 'fundacja’ pracujaca nad szczepionkami. Jesli dojdzie do tego, ze beda kazac sie zaszczepic wszystkim, bedzie niezle pieklo. Wiele ludzi w polsce ma bron i nie jest glupich wiec mam nadzieje ze madrzy ludzie sobie poradza i beda rozprzestrzeniac ta informacje dalej.

  2. No akurat wirus to nie jest ściema,bo znam ludzi ,którzy go mieli.Jedna osoba miała wszystkie książkowe objawy(utrata smalu,węchu,duszności,gorączka ponad39) a druga przeszla to lekko.Ściemą może być jedynie,że aż tyle osób jest chora w innych krajach,ale mam rodzinę we Włoszech i tam dużo ich sąsiadów umarło.Jaka prawda jest to do końca nie wiadomo,ale nie pisz głupot,że to ściema bo na jakimś filmiku ci tak powiedzieli.

  3. Skoro tak ,to już znamy winnego ,hmm taaaak. To wszystko to gigantyczny przekręt zamiast III WŚ ,po czym łatwo będzie wycofać gotówkę i przejąć całkowitą kontrolę nad finansami ,ludźmi ,politykami sowem wszystkimi Goiami….

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię