Czy Bill Gates stworzył koronawirusa?

W ciągu ostatnich tygodni w Internecie krążą teorie spiskowe na temat zaangażowania Billa Gatesa w tworzenie i rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Pierwsza teoria pojawiła się za sprawą francuskiego lekarza Didiera Raoult, który to 27 marca na swojej stronie FB przestrzegł przed szczepionką przeciwko COVID-19 wykreowaną przez Billa Gates. Jak powiedział Raoult szczepionka ta została „stworzona przez Zachód, aby zniszczyć Afrykę”. Doktor w swojej wypowiedzi stwierdza, że jest to wielce niepokojące, że Gates chce rozpocząć szczepienia od afrykańskiej populacji, a nie zacząć szczepienia w krajach takich jak Włochy, Hiszpania i Francja, czyli wszystkich krajach o znacznie wyższych wskaźnikach infekcji; „Wzywam Afrykanów, aby nie brali szczepionki, która wkrótce zostanie sprzedana przeciwko wirusowi Korona, ta szczepionka zawiera truciznę, a Zachód chce zniszczyć Afrykę”.

Według The New York Times i Zignal Labs, od lutego nazwisko Gatesa w połączeniu z teoriami spiskowymi na temat koronawirusa zostało wspomniane 1,2 miliona razy w telewizji i mediach społecznościowych. Dwie główne wersje to stworzenie wirusa przez Gatesa w celu wzbogacenia się na szczepionce na COVID-19, a druga to wprowadzenie globalnej kontroli nad ludźmi poprzez systemowe użycie podskórnych mikroczipów.

Wiele osób jest przekonanych, że nie są to tylko teorie spiskowe. Potwierdza to petycja złożona na stronie Białego Domu – We the People. Jest to strona, na której obywatele Stanów Zjednoczonych mogą tworzyć petycje w nurtującej ich sprawie.
10 kwietnia wniosek o zbadanie zaangażowania Billa Gates w „Zbrodnie przeciwko ludzkości i błędy w sztuce lekarskiej” został założony przez C.S. – https://petitions.whitehouse.gov/petition/we-call-investigations-bill-melinda-gates-foundation-medical-malpractice-crimes-against-humanity.
Według założeń strony, jeśli wniesiona petycja otrzyma 100 tysięcy podpisów w ciągu 30 dni jest ona rozpatrywana i omawiana przez rządowych pracowników i ekspertów.
20 kwietnia petycja „We Call For Investigations Into The Bill & Melinda Gates Foundation For Medical Malpractice & Crimes Against Humanity” zebrała przeszło 366 tysięcy podpisów.
Sam Gates odmówił komentarza w sprawie teorii spiskowych. Mark Suzman, dyrektor naczelny Fundacji Billa i Melindy Gatesów, powiedział The New York Times, że „niepokojące jest to, że ludzie rozpowszechniają dezinformację, kiedy wszyscy powinniśmy szukać sposobów współpracy i ratowania życia”.
Fundacja Billa i Melindy Gatesów przeznaczyła już 250 mln dolarów na walkę z pandemią między innymi inwestując w 7 potencjalnych szczepionek przeciw panującemu koronawirusowi. Fundacja wraz z Mastercard stoi również za koncepcją COVID-19 Therapeutics Accelerator. Jest to globalna inicjatywa mająca na celu identyfikację leków o zmienionym przeznaczeniu i immunoterapii dla COVID-19. Kolejnym krokiem Fundacji jest zbudowanie fabryki, w których produkowane będą szczepionki przeciwko COVID-19 na globalną skalę.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię