Pierwsza ofiara koronawirusa wśród dużych domów handlowych

Neiman Marcus najprawdopodobniej złoży wniosek o bankructwo. Kryzys koronawirusowy zmusił amerykańskiego sprzedawcę detalicznego do tymczasowego zamknięcia kilkudziesięciu sklepów w ciągu ostatniego miesiąca.

Jak dowiedział się Reuters bankructwo może nastąpić już w tym tygodniu.
W marcu, detalista tymczasowo zamknął 43 sklepy Neiman Marcus, wraz z lokalizacjami Last Call i Bergdorf Goodman, z powodu obaw związanych z COVID-19.

Neiman Marcus jest zadłużony na prawie 5 miliardów dolarów, a miesięczne spłaty zadłużenia firmy wynoszą miliony. Jak podaje Reuters, w zeszłym tygodniu wstrzymał się z dokonywaniem płatności.

Pierwszy sklep został otwarty w Dallas, w Teksasie, w 1907 roku przez rodziny Marcus i Neiman, które zdecydowały się kontynuować działalność detaliczną po odrzuceniu inwestycji w mało znany wówczas napój bezalkoholowy o nazwie Coca-Cola.

Neiman Marcus zatrudnia około 14 tys, pracowników. W ubiegłym miesiącu z powodu pandemii firma ogłosiła zwolnienia i tymczasowe obniżki płac. Dołącza on do długiej listy domów handlowych, które bardzo szybko tracą płynność finansową spowodowaną pandemią COVID 19.

Firma realizuje nadal zamówienia online, jednak te operacje nie mogą zrekompensować utratę sprzedaży w sklepach stacjonarnych.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię