Które stany łagodzą restrykcje?

Cztery amerykańskie stany zapowiedziały złagodzenie restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W Georgii, Tennessee, Karolinie Południowej i Teksasie powoli będą otwierać punkty usługowe i sklepy. Szkoły na razie pozostaną zamknięte.

W Karolinie Południowej, gdzie dotychczas stwierdzono ponad 4 tysiące infekcji, dziś zostaną otwarte między innymi domy towarowe, kwiaciarnie, księgarnie oraz plaże. Mieszkańcy nadal będą jednak mieli obowiązek zachowania dystansu społecznego.

W Georgii od najbliższego piątku dopuszczalna będzie działalność nie tylko sklepów, lecz także siłowni, salonów kosmetycznych, salonów masażu, zakładów fryzjerskich oraz kręgielni. Od poniedziałku zostaną otwarte kina i restauracje, ale kluby nocne, bary i parki rozrywki pozostaną zamknięte. Choć w Georgii zanotowano prawie 20 tysięcy infekcji i ponad 750 zgonów, gubernator Brian Kemp tłumaczył, że najnowsze dane wskazują na ograniczanie skali epidemii.

Władze Tennessee, gdzie liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wynosi 150, nie przedłużą obowiązującego do końca kwietnia nakazu pozostania w domach.

Gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił plany pozwalające na ponowne otwarcie niektórych sklepów i punktów usługowych w ten piątek.

W ubiegłym tygodniu Biały Dom opublikował wytyczne na temat stopniowego łagodzenia restrykcji wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Dotąd tylko kilka stanów zdecydowało się na taki krok.

Wczoraj w USA stwierdzono 28 tysięcy nowych infekcji. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 37 tysięcy 700. Liczba ta nie obejmuje 4500 mieszkańców Nowego Jorku, którzy prawdopodobnie zmarli na Covid-19, ale nie przeprowadzono im testów.

 

IAR, Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię