Senat uchwalił kolejny pakiet pomocowy

Senat uchwalił we wtorek kolejny pakiet pomocowy o wartości około 480 miliardów dolarów. Pakiet ten będzie miał za zadanie wesprzeć małe firmy dotknięte kryzysem koronawirusowym jak również szpitale i ośrodki opieki zdrowotnej.

75 miliardów dolarów z całej puli pomocowej ma zostać przeznaczonych dla szpitali i dostawców opieki zdrowotnej, którzy zostali dotknięci pandemią.

Kwota około 25 miliardów dolarów zostanie przeznaczona na „niezbędne badania, rozwój, walidację, produkcję, zakup, administrację i zwiększenie wydajności testów COVID-19”.

11 miliardów dolarów zostanie przekazane do poszczególnych stanów na „opracowanie, zakup, administrację, przetwarzanie i analizę testów COVID-19”.

Reszta z 75 miliardów zostanie przekazana midzy innymi agencjom federalnym na inwestycje w nowe technologie i ich dystrybucję do laboratoriów.

Uchwalony przez Senat pakiet antykryzysowy musi jeszcze zatwierdzić Izba Reprezentantów, z którą konsultowano treść ustawy. Następnie trafi na biurko prezydenta Donalda Trumpa.

 

1 KOMENTARZ

  1. Wydaje mi się, iż koło inflacyjne się powoli rozkręca. Jeśli będziemy mieli wielką masę banknotów bez pokrycia towarowego i odpowiedniego zapasu złota, to ceny poszybują w górę, natomiast nasze oszczędności zejdą na nic. Dorobki całego życia mogą przepaść bezpowrotnie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię