Gubernator J.B. Pritzker przedłużył nakaz pozostania w domach! Będą pewne zmiany

Gubernator J.B. Pritzker przedłużył nakaz stay-at-home do końca maja. Zaznaczył jednak, że wprowadza pewne zmiany w obowiązującym rozporządzeniu, aby dać mieszkańcom większą elastyczność.

Nowe zmodyfikowane rozporządzenie stay-at-home ma obowiązywać od 1 Maja przez kolejny miesiąc.

„Jesteśmy w najtrudniejszej części tej podróży,” powiedział Pritzker . „Wiem, jak bardzo wszyscy chcemy odzyskać normalne życie. Uwierzcie mi, gdybym mógł to zrobić, zrobiłbym to. Ale teraz musimy zrozumieć, że wyrzeczenia, które ponieśliśmy jako stan działają i musimy je jeszcze trochę przedłużyć , żeby skończyć pracę.”- dodał

Zgodnie z oświadczeniem gubernatora Pritzkera, nowe rozporządzenie, które wchodzi w życie 1 maja ma zawierać następujące zmiany:

  • Parki państwowe  będą stopniowo otwierane pod nadzorem Departamentu Zasobów Naturalnych. Zezwala się na wędkowanie i pływanie łodziami w grupach liczących nie więcej niż dwie osoby. Lista parków, które będą otwarte od 1 maja oraz dodatkowe wytyczne można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Illinois.
  • Golf będzie dozwolony zgodnie ze ścisłymi wytycznymi bezpieczeństwa oraz przy zapewnieniu, że przestrzegane są zasady dystansu społecznego.
  • Szklarnie i centra ogrodnicze mogą być ponownie otwierane. Miejsca te muszą jednak stosować się do przestrzegania dystansu  społecznego, a pracownicy i klienci muszą zakrywać nos i usta.
  • Usługi związane z pielęgnacją zwierząt, mogą zostać ponownie otwarte.
  • Sklepy, które nie zostały oznaczone jako biznesy o statusie „essential” mogą zostać ponownie otwarte w celu realizacji zamówień telefonicznych i internetowych poprzez odbiór poza sklepem lub wysyłkę.
  • Począwszy od 1 maja będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust dla wszystkich osób przebywających w miejscach publicznych, w którym nie ma możliwości utrzymania społecznego dystansu do sześciu stóp. Nakaz będzie obowiązywał dla osób  od 2 roku życia. Zwolnieni są z niego Ci którzy nie mogą nosić masek z medycznego punktu widzenia.
  • Biznesy o statusie „essential”  będą zobowiązane zapewnić pracownikom okrycia twarzy, wszędzie tam gdzie nie ma możliwości zachowania 6-cio stopowego dystansu społecznego, a także przestrzegać nowych wymogów, które maksymalizują dystans społeczny i stawiają na pierwszym miejscu dobro pracowników i klientów.

 

(AL)

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię