10 produktów, które pozwolą ci wrócić do dobrej formy

0
792

Nigdy nie jest za późno, aby przywrócić ciało do dobrej formy. Z wiekiem coraz trudniej jest zachować formę i szczupłą sylwetkę. Po 40. roku życia tłuszcz zaczyna dużo szybciej i głównie gromadzić się wokół brzucha, co jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ może to być wskaźnikiem chorób serca, otyłości i cukrzycy.

Aby pomóc Ci na dobre pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha, przygotowaliśmy 40 najlepszych produktów na odchudzanie, które mogą przyspieszyć spalanie i skurczyć twoje jelita.

1. Jajka

Jajka – zawierają dużo białka budującego mięśnie i choliny spalającej tłuszcz. Ale nie zapomnij o zjedzeniu również żółtka. Około połowa białka jaja znajduje się w tej słonecznej dobroci. Ponadto, żółtko jest głównym źródłem choliny spalającej tłuszcz. Badania wykazują, że cholina obniża poziom leptyny hormonu głodu.

2. Czosnek – badanie Nutrition Research and Practice wykazało, że myszy otrzymujące dietę wysokotłuszczową uzupełnioną czosnkiem straciły znacznie więcej trzewnego tłuszczu brzusznego – tłuszczu zgromadzonego wokół narządów, który może potencjalnie powodować dolegliwości metaboliczne – niż te, które nie miały czosnku w diecie. Okazuje się, że czosnek to nie tylko antybiotyk, ale również lek odchudzający.

3. Niehodowlany łosoś – bogaty w kwasy omega-3, pomaga zrzucić zbędne kilogramy. W przeciwieństwie do kuzynów hodowlanych, dziki łosoś zawiera więcej przeciwzapalnych kwasów omega-3 i mniej kwasów omega-6, które mogą powodować nadmierne stany zapalne. Kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 oddziałują na aktywność komórek tłuszczowych oraz pomagają uwrażliwić tkanki na działanie insuliny. Spożywanie ich korzystnie wpływa na sylwetkę, sprawiając, że organizm sprawniej wykorzystuje spożyte kalorie oraz lepiej reaguje na aktywność fizyczną.

4. Twarożek – jest nie tylko niskokaloryczny, ale jest także solidnym źródłem białka – w szczególności kazeiny, która spowalnia trawienie zapewniając dłuższe nasycenie. Twaróg to również probiotyk. Zwiększają on moc odchudzania jak równiez pomagają w leczeniu biegunek, alergii, atopii, chorób zapalnych jelit i wątroby oraz wzmacniają odporność organizmu.

5. Papryka – walczy ze stresem. A wynik stresu to szersza talia. To tam się skutek stresu odkłada. Stres wytwarza hormon kortyzol, który zachęca brzuch do magazynowania tłuszczu. Istnieje jednak prosty sposób na jego zwalczanie: pokarmy bogate w witaminę C – jak papryka – mają zdolność walki z tłuszczem, zmniejszają poziom stresu i utrzymują ciało w doskonałej formie.

6. Słodki ziemniak – jego zaletą jest to, że bardzo wolno trawi węglowodan przez co zapewni ci wiele godzin sytości. Karotenoidy w słodkich ziemniakach wykazują korelację pomiędzy utratą tłuszczu i spadkiem wagi.

7. Czarna fasola – Centrum medyczne Wake Forest Baptist odkryło, że na każde dodatkowe 10 gramów rozpuszczalnego błonnika spożywanego dziennie, tłuszcz w okolicach brzucha zostaje zredukowany o 3,7 procent w ciągu pięciu lat. Czarna fasola jest jednym z najbogatszych źródeł rozpuszczalnego błonnika, zawierającym 4,8 grama na jedną szklankę.

8. Buraki – uzyskują swój wspaniały kolor dzięki antocyjanom, silnym, rozpuszczalnym w wodzie pigmentom roślinnym, które mogą zapobiegają odkładaniu tłuszczu w okolicach brzucha. Najważniejszym składnikiem buraka, wspomagającym odchudzanie jest błonnik. Reguluje on pracę jelit, przyspiesza przemianę materii i pomaga w usunięciu z organizmu szkodliwych substancji.

9. Granat – badanie w International Journal of Obesity wykazało, że suplementacja diety z dodatkiem granatów powoduje znaczny spadek tłuszczu w jamie brzusznej. Osoby jedzące granaty mają niższy wskaźnik otyłości, jak i czynników ryzyka sercowo-naczyniowego.

10. Grejpfrut – ta lista nie byłaby kompletna bez pojawienia się grejpfruta. Badania wykazują, że te osoby, które jedzą grejpfruty, tracą na wadze więcej niż ci którzy nie mają tego owoca w swojej diecie. Owoc ten jest bardzo sycący, pęcznieje w żołądku i zmniejsza ochotę na sięganie po duże porcje innych produktów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię