Jakie produkty najszybciej znikają z półek sklepowych w czasach COVID-19

Poza papierem toaletowym i środkami do dezynfekcji rąk, których nadal ciężko w sklepach uświadczyć, ludzie na całym świecie gromadzą mniej oczywiste przedmioty i produkty spożywcze.

Oto którzy producenci robią największe pieniądze podczas wirusa:

Drożdże – sprzedaż drożdży wzrosła przeszło 647% w USA, we Włoszech 114%, a w Wielkiej Brytanii półki na drożdże świecą pustkami.

Mąka – zapotrzebowanie na ten niezbędny produkt w kuchni wzrosło o 92% w USA, a we Włoszech przeszło 200%.

Oliwa z oliwek i oliwki – Hiszpania zanotowała 94 procentowy wzrost sprzedaży tych produktów, ale to niski procent w porównaniu z Wielką Brytanią. Brytyjczycy muszą uwielbiać oba produkty, gdyż sprzedaż online wzrosła o 563% od stycznia do połowy marca.

Ryby – w Stanach Zjednoczonych sprzedaż tuńczyka wzrosła o 142% w miesiącu marcu. W Europie największy wzrost zanotowano w Hiszpanii i Włoszech, gdzie kupujący robią zapasy sardeli – anchovies.

Maszynki do strzyżenia brody i włosów – większość salonów fryzjerskich jest pozamykana na całym świecie, więc jakoś trzeba sobie radzić. W USA sprzedaż maszynek wzrosła o 166% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Farba do włosów – Brytyjska firma produkująca farby do włosów Knight & Wilson odnotowała wzrost sprzedaży o 1200% od 23 marca.

Gry planszowe – w Europie sprzedaż gier planszowych i układanek wzrosła o 240%. Monopoly, Scrabble, Cluedo i Uno były jednymi z 10 najlepiej sprzedających się gier. W Dubaju kupujący wolą gry planszowe związane z pandemią, takie jak Pandemic i Virus, a sprzedawcy detaliczni w całym kraju informują, że wyprzedali obie.

Puzzle – Ceaco, jeden z największych producentów puzzli i gier w Stanach Zjednoczonych, odnotował 300% wzrost sprzedaży puzzli w drugim tygodniu marca w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Broń – obecna pandemia spowodowała rekordową liczbę sprzedaży broni. W marcu w Ameryce sprzedano ponad dwa miliony broni, najwięcej od ponad 20 lat od kiedy FBI zaczęło gromadzić dane. FBI przeprowadziło w marcu ponad 3,7 miliona weryfikacji danych oraz przeszłości kryminalnej, z czego około 2,4 miliona wykonano na sprzedaż broni – jest to o 80% więcej niż w marcu 2019 roku.

Zestawy do ćwiczeń w domach – siłownie i parki są pozamykane, a ćwiczyć trzeba. Sprzedaż produktów fitness wzrosła średnio o 53% na całym świecie.

Nasiona – wzrost zainteresowania ogrodnictwem odnotowano na całym świecie. Większość nasion dostępnych w amerykańskich sklepach została już wyprzedana.

Zabawki dla zwierząt – sprzedaż zabawek dla czworonogów wzrosła o 23% w Stanach Zjednoczonych. Internetowy sklep z artykułami dla zwierząt Chewy zapowiedział, że zatrudni od 6 000 do 10 000 nowych pracowników w swoich magazynach, aby nadążyć za skokiem zamówień.

Lody – wygląda na to, że siedzenie w domu sprzyja konsumpcji lodów. Sprzedaż lodów wzrosła w Hiszpanii o 76,2%, a w USA o 23%.

Chipsy – półki z chipsami świecą pustkami. W USA sprzedaż chipsów ziemniaczanych wzrosła o 30%, precli o 47%, a popcornu o 48%, według danych Nielsen.

Piwo – tylko w pierwszym tygodniu marca sprzedaż piwa wzrosła o 42% w USA. We Francji sprzedaż piwa wzrosła o 6,9% między 13 marca a 29 marca, podczas gdy w Hiszpanii o 78%.

A co z piwem Corona? W ankiecie 5W Public Relation 38% osób pijących piwo w USA podało, że nie kupiłoby tej marki „pod żadnym pozorem”. Ale faktycznie sprzedaż tego piwa wzrosła o 50%.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię