Czy uczniowie wrócą do szkół jesienią?

Podczas niedzielnej odprawy gubernator J.B. Pritzker powiedział, że jest za wcześnie, aby stwierdzić czy szkoły będą mogły być otwierane jesienią.

Przyznał, że bez względu na to co się stanie pandemia pokazała nam, że e- nauka jest bardzo ważna. „Przekonaliśmy się, jak ważna jest ta forma edukacji młodzieży, do której zmusiła nas pandemia koronawirusa”- powiedział Pritzker

„Wiele, wiele szkół nie jest gotowych na naukę przez internet, a powinny być, państwo dysponuje funduszami, aby pomóc okręgom szkolnym w rozwoju e-nauki”dodał

Zdaniem gubernatora nauczyciele muszą być przygotowani na dwie opcje, do ewentualnego kontynuowania e-nauki jesienią lub do powrotu do klas.

Według najnowszych danych liczba przypadków śmiertelnych spowodowanych COVID – 19 w Illinois zbliża się do 2 tys.,a łączna liczba zachorowań wynosi 43 tys.

W piątek, gubernator JB Pritzker ogłosił, że stan Illinois po raz pierwszy przekroczył liczbę  10 tys testów ciągu jednego dnia. W sumie, Illinois przeprowadziło ponad 214 tyś. testów na COVID-19.

 

(AL)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię