Internet Elona Muska już wkrótce będzie dostępny w USA

Elon Musk twierdzi, że projekt SpaceX o nazwie Starlink satelitarny internet posuwa się szybko w dobrym kierunku i w przeciągu kilku miesięcy będzie operacyjny. Internet Starlink ma zapewnić „dobry” internet w lokalizacjach o tzw. niskim priorytecie. Prawie jedna trzecia domów amerykańskich nadal nie ma możliwości wykupienia szybkiego internetu jako opcji. Projekt Muska ma w tym pomóc.

Jego tajną bronią jest ilość. Plan Muska obejmuje wypuszczenie ponad 40 000 satelitów na orbicie, które obejmą swoim zasięgiem cały świat, co pomoże osobom mieszkających na mniej zaludnionych terenach otrzymać lepszy sygnał i szybszy internet.
Umieszczając dziesiątki tysięcy satelitów na orbicie i łącząc je ze sobą w sieć, może zapewnić inteligentny zasięg globalny jakiego nikt inny nie może. Każdy zasilany energią słoneczną satelita Starlink będzie miał czujniki i silniki odrzutowe, dzięki czemu będzie mógł wykryć swoją lokalizację i pozostać w linii.
Musk również twierdzi, że satelity te będą bezpiecznie deorbitować pod koniec życia, nie pozostawiając niepotrzebnych śmieci kosmicznych.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię