Prezydent Trump: „Otwieramy Amerykę”

Prezydent USA Donald Trump wyraził przekonanie, że koronawirus zostanie zwalczony niezależnie od tego czy uda się wynaleźć szczepionkę czy nie. Amerykański przywódca zapowiedział, ze wkrótce wznowi podróże po kraju.

Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 60 tysięcy. Prezydent Donald Trump nie występuje już na konferencjach prasowych z lekarzami i epidemiologami ze sztabu kryzysowego ale organizuje spotkania pod hasłem „Otwieramy ponownie Amerykę”.
We wtorek zaprosił do Białego Domu właścicieli drobnych firm, wczoraj szefów wielkich korporacji. Ma miejsce ogromy postęp jak widzicie. Otwieramy Amerykę, to bardzo ekscytujące” – mówił amerykański prezydent. Donald Trump wyraził przekonanie, że USA wyeliminują wirusa i powrócą do normalności nawet jeśli szczepionka nie zostanie szybko opracowana.
Zapowiedział, że wkrótce zacznie jeździć po kraju – na początek uda się do Arizony i Ohio. „Mam nadzieję, że w nieodległej przyszłości będziemy mieć ogromne wiece wyborcze na których ludzie będą siedzieć obok siebie. Nie wyobrażam sobie wiecu gdzie ludzie zajmują co czwarte miejsce” – powiedział Donald Trump. Dane jakie napływają z całego kraju nie do końca uzasadniają optymizm prezydenta. Liczba nowych infekcji od ponad dwóch tygodni utrzymuje się na poziomie około 30 tysięcy a wczoraj zanotowano rekordową liczbę 2700 zgonów .

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię