Wywiad USA rozpracował pochodzenie wirusa

Amerykański wywiad doszedł do wniosku, że koronawirus nie został stworzony przez człowieka i nie był modyfikowany genetycznie. Komunikat w tej sprawie wydało biuro koordynatora służb wywiadowczych USA.

Amerykanie jednak nadal badają, czy epidemia mogła być skutkiem przypadkowego wycieku wirusa z laboratorium w Wuhan.
Społeczność wywiadowcza USA zgadza się z szerokim konsensusem naukowym, że wirus Covid-19 nie został stworzony przez człowieka i nie był genetycznie modyfikowany” – napisano w komunikacie biura Dyrektora Wywiadu Narodowego USA.

Zapewniono, że służby wywiadowcze nadal będą analizować informacje związane z wirusem i przedstawiać politykom wyniki swoich prac. „Agencje wywiadowcze będą kontynuować rygorystyczne analizy pojawiających się informacji, by odpowiedzieć na pytanie, czy epidemię spowodował kontakt człowieka z zainfekowanym zwierzęciem, czy jest ona rezultatem wypadku w laboratorium w Wuhan” – czytamy w komunikacie.

Jak donosi The Hill większość naukowców uważa, że wirus przeszedł od zwierząt do ludzi w naturalny sposób, związany z hodowlą, polowaniami lub transportem dzikich zwierząt. Podobnie jak inne śmiertelne wirusy, od HIV do Eboli, a ostatnio SARS, które przeniosły się ze zwierząt na ludzi w naturalnym środowisku.

Teoria, że wirus powstał w laboratorium została mocno forsowana przez konserwatywnych sojuszników prezydenta Trumpa, który skupił się na obwinianiu Chin za pojawienie się wirusa w Stanach Zjednoczonych.

 

 

źródło: IAR, The Hill

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię