Illinois: Protesty przeciwko rozporządzeniu gubernatora Pritzkera (WIDEO)

W piątek protestujący zebrali się pod Thompson Center, aby żądać od gubernatora J.B. Pritzkera zniesienia restrykcji nałożonych w celu walki z koronawirusem.

Protestujący domagali się ponownego otwarcia gospodarki, a w rękach trzymali transparenty z hasłami takimi jak „Lekarstwo jest gorsze od choroby” czy „Żądamy otwarcia Illinois” . Na miejscu pojawili się również kontr-protestujący, którzy ze swoich samochodów machali transparentami z napisami: „Trump/Pence: Największe zagrożenie dla ludzkości.”

Wielu, spośród setek biorących udział w proteście, zignorowało wytyczne dotyczące dystansu społecznego oraz wymogu zasłaniania nosa i ust, który obowiązuje od dziś w całym Illinois.

„Jesteśmy tu, aby przekazać  gubernatorowi Pritzkerowi, że jeśli nie chcemy nosić masek, nie musimy tego robić!”– powiedział  były komisarz powiatu Cook, Tony Peraica

Setki demonstrantów zebrały się również w Springfield, w stolicy Illinois. Hasłami przewodnimi były: „Wolność nad strachem”, „Zwolnić Pritzkera”. 

Gubernator J.B. Pritzker podsumował odbywające się demonstracje słowami: „Korzystają z prawa do wolności słowa, a ja będę bronił ich prawa, nawet gdy się mylą”

 

(AL)

źródła: Twitter: Mike Miletich; Mark Weyemuller, YouTube: Patric Gorski

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię