Dobre wieści z Włoch!

zdjęcie: Daniel Odroniec

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarły 174 osoby zakażone koronawirusem, czyli najmniej od ponad miesiąca. Sytuacja epidemiologiczna systematycznie poprawia się. Od niemal trzech tygodni systematycznie spada liczba hospitalizowanych i leczących się.

Obrona cywilna poinformowała w komunikacie, że dziś zanotowano niecałe 1400 nowych zakażeń, czyli o ponad 500 mniej niż wczoraj. Eksperci zwracają uwagę na znaczny spadek zgonów. W dniu wczorajszym, po raz pierwszy od 18 dni liczba zgonów spadła poniżej dwustu. W apogeum pandemii z powodu koronawirusa umierało powyżej 900 osób w ciągu doby.

Obecnie na koronawirusa leczy się 100 tysięcy osób, ale tylko 17 procent wymaga hospitalizacji. Liczba pacjentów stale spada. Na oddziałach intenstywnej terapii przebywa półtora tysiąca chorych. Na początku kwietnia było ich ponad 4 i pół tysiąca.

W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną i potrzebą odmrożenia gospodarki, po ponad 50 dniach kwarantanny, do pracy w wielu sektorach powróci bliko 4 i pół milona Włochów.

Według oficjalnych danych we Włoszech do tej pory odnotowano ponad 211 tys zakażeń COVID-19, z czego zmarło 29 tys.

 

IAR, Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię