Donald Trump: Pandemia gorsza od ataku na Word Trade Center i Pearl Harbor

Prezydent Donald Trump powiedział, że pandemia koronawirusa jest gorsza dla Stanów Zjednoczonych od japońskiego ataku na Pearl Harbor i zamachów terrorystycznych z 11 września. Amerykański prezydent po raz kolejny zasugerował, że winę za skutki epidemii ponoszą Chiny.

Donald Trump przyjął w czwartek w Białym Domu pielęgniarki i pielęgniarzy walczących z koronawirusem. Mówiąc o pandemii prezydent USA posługiwał się określeniem atak. „To jest najgorszy atak na nasz kraj – gorszy od Pearl Harbor, gorszy od World Trade Center. To nie powinno się wydarzyć. Mogło być zatrzymane u źródła, mogło być zatrzymane w Chinach” – mówił prezydent USA.

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo po raz kolejny skrytykował władze w Pekinie za ukrywanie informacji na temat rzeczywistego zagrożenia epidemią. „Mieli wybór, ale zdecydowali się na tuszowanie epidemii w Wuhan” – powiedział szef amerykańskiej dyplomacji podczas konferencji prasowej. Pompeo dodał, że brak przejrzystości w informacjach ze strony Chin spowodował setki tysięcy ofiar śmiertelnych na całym świecie.

 

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię