Co trzeba wiedzieć o nowej dacie składania zeznań podatkowych

Jak wiemy, w związku z panującą pandemią Urząd Skarbowy USA (IRS) wydłużył czas składania zeznań podatkowych z 15 kwietnia do 15 lipca.

Jeśli jeszcze nie złożyłeś zeznania podatkowego za rok 2019 zapoznaj się z poniższą listą nowych terminów składania dokumentów i uiszczania płatności:

  • 15 lipca to nie jest końcowa data – podatnicy indywidualni mogą poprosić o przedłużenie terminu do 15 października. W takim przypadku należy wypełnić formularz 4868 i przesłać go do IRS. Aktualną formę znajdziesz tutaj https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f4868.pdf
  • Termin 15 lipca dotyczy tylko federalnych podatków od dochodu – zmiany terminu są na szczeblu krajowym. Każdy stan podejmował osobną decyzję o przedłużeniu składania stanowych zeznać podatkowych.
  • Termin stanowego zeznania – stanowy urząd skarbowy w Illinois przedłużył datę również do 15 lipca. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat https://www2.illinois.gov/rev/research/publications/bulletins/Documents/2020/FY2020-24.pdf.
  • Jeśli mieszkać w innym stanie niż Illinois tutaj znajdziesz informacje na temat końcowej daty składania stanowego zeznania podatkowego https://www.aicpa.org/content/dam/aicpa/advocacy/tax/downloadabledocuments/coronavirus-state-filing-relief.pdf
  • Nie zwlekaj z rozliczeniem podatków – jeśli przysługuje Ci zwrot pieniędzy, im szybciej złożysz wniosek, tym lepiej. Jeśli jesteś winien pieniądze, możesz złożyć wniosek teraz, a opłatę uiścić do 15 lipca bez odsetek i kary.
  • Zwrot podatku – jeśli nadpłaciłeś to zwrot powinieneś otrzymać w ciągu 90 dni od złożenia wniosku.
  • Wydłużenie terminu również dotyczy szacunkowych płatności podatkowych za pierwszy i drugi kwartał 2020 roku – w normalnych warunkach szacunkowe płatności za kwartały I i II muszą być dokonane 15 kwietnia i 15 czerwca. W tym roku oba terminy zostały przedłużone do 15 lipca. Niedokonanie tych płatności przed 15 lipca nie spowoduje naliczenia odsetek ani kar.
  • Formularze 5471 i 3520 – oba międzynarodowe formularze zostały objęte przedłużonym terminem.
  • Termin zasilenia kont IRA – został przedłużony. Zasilenia konta tradycyjnego IRA lub Roth IRA oraz kont HSA za rok 2019 można dokonać do 15 lipca.
  • Lista dokumentów i płatności – IRS skompilowało dokument, w którym uwzględniło wszystkie dokumenty i płatności, których termin uległ zmianie. Listę znajdziesz tutaj https://www.irs.gov/pub/irs-drop/n-20-23.pdf

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię