San Francisco: Bezdomnym na kwarantannie dostarczane są używki

Bearded dirty homeless begging on city street. Poverty is a social problem, homelessness and loneliness, alcoholism and drunk addiction, urban lonely

W San Francisco ponad dwa tysiące bezdomnych z powodu pandemii koronawirusa przechodzi kwarantannę w hotelach.

Jak poinformował burmistrz miasta London Breed, wielu z nich może być nosicielami wirusa, a ich izolacja zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii. Miasto zamieszkuje ponad 8 tysięcy bezdomnych.

Ponieważ większość z nich uzależniona jest od narkotyków, alkoholu i pali papierosy, używki te do hoteli dostarczają im władze miasta. Jak poinformował Grant Colfax, dyrektor zdrowia publicznego w San Francisco, wszystko odbywa się pod nadzorem lekarzy, aby nie dochodziło do przedawkowania.

W zeszły piątek człowiek, który podaje się  na Twitterze za byłego bezdomnego napisał wiadomość na Twitterze skierowaną do miasta.

„Właśnie dowiedziałem się, że bezdomni umieszczeni w hotelach SF otrzymują alkohol, trawkę i metadon za darmo, ponieważ zidentyfikowano ich jako uzależnionych/alkoholików.

Miejski Wydział Zdrowia Publicznego w San Francisco  potwierdził informacje na  Twitterze.

„Te praktyki oparte są na redukcji szkód, które nie są wyjątkowe w San Francisco oraz nie są opłacane z pieniędzy podatników, pomagają pomyślnie zakończyć izolację i kwarantannę oraz przynoszą znaczne indywidualne i publiczne korzyści zdrowotne w pandemii COVID-19”.

Dodatkowo terapeuci prowadzą z bezdomnymi zajęcia motywujące ich do zmiany stylu życia. Jak twierdzą, kuracje odwykowe nie mogą odbywać się pod presją.

Protestują mieszkańcy miasta i hotelarze, którzy obawiają się dewastacji hoteli.
Dystrybucja alkoholu i narkotyków wśród osób poddanych kwarantannie prowadzona jest również w innych miastach w Kalifornii. W całym stanie Kalifornia jest ponad 150 tysięcy bezdomnych.

 

(AL)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię