Obama o działaniach Trumpa wobec pandemii : „Chaotyczna katastrofa” (AUDIO)

Były prezydent USA Barack Obama ostro skrytykował działania swojego następcy Donalda Trumpa wobec pandemii koronawirusa. Określił je jako „absolutnie chaotyczną katastrofę”. Zapowiedział aktywne wsparcie dla Joe Bidena w wyborach prezydenckich.

Podczas telekonferencji Obamy z osobami, które pracowały na różnych szczeblach w jego administracji i której treść przedostała się do mediów (m. in. Yahoo News i CNN) były prezydent zachęcał swoich byłych pracowników do udziału w kampanii Joe Bidena. Stwierdził,  że reakcja na wybuch koronaawirusa może posłużyć jako przykład dlaczego podczas światowego kryzysu potrzebne jest silne przywództwo rządu. Zapewnił, że on sam będzie będzie bardzo zaangażowny w kampanie i poświęci tyle czasu, ile to konieczne, by Biden wygrał wybory.

„Te wybory, które się zbliżają, są tak ważne, ponieważ to, z czym będziemy walczyć, nie jest tylko konkretną osobą czy partią polityczną”  powiedział Obama. „Walczymy z długoterminowymi trendami, w których bycie samolubnym, plemiennym i dzielącym społeczeństwo  oraz postrzeganie  innych jako wrogów, stało się silniejszym impulsem w amerykańskim życiu.”

Obama stwierdził, że reakcja USA na pandemię koronawirusa była „anemiczna i nierówna”. Obwinił za to administrację Donalda Trumpa, której zarzucił egoizm i tworzenie podziałów.

„Byłoby źle nawet z najlepszymi rządami. To absolutnie chaotyczna katastrofa, kiedy sposób myślenia „co mnie to obchodzi” i „do diabła ze wszystkimi innymi” funkcjonuje w naszym rządzie” – powiedział były prezydent USA.

Rzecznik Obamy odmówił skomentowania uwag byłego prezydenta. Sekretarz prasowy Białego Domu Kayleigh McEnany w sobotę odrzucił krytykę Obamy, mówiąc w oświadczeniu dla CNN: „Reakcja prezydenta Trumpa na koronaawirus była bezprecedensowa i uratowała życie Amerykanom.”

 

(AL)

żródło: Twitter: Regina Wilson, Yahoo News 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię