Illinois: Czy wszystkie cztery regiony wejdą w kolejny etap odmrażania gospodarki? Szczyt zachorowań przed nami!

Gubernator llinois J.B. Pritzker ogłosił, że stan Illinois może spodziewać się największego szczytu zachorowań w połowie czerwca. Wskazują na to najnowsze dane.

Pierwotnie przewidywano, że szczyt zostanie osiągnięty pod koniec kwietnia, a następnie w połowie maja.

Podczas poniedziałkowej odprawy gubernator zaznaczył, że wszystkie cztery regiony są na dobrej drodze, aby 29 maja przejść do trzeciej fazy odmrażania gospodarki. Podkreślił jednak ,że na tę chwilę region północno-wschodni, który obejmuje obszar Chicago ma za wysoki wskaźnik „pozytywnych testów”. Na dzień 8 maja wynosi on powyżej 22 proc. , to więcej niż 20 proc., które gwarantują przejście do kolejnej fazy. 

„Jest czas, aby północno-wschodni region spadł poniżej tej granicy” – uspokoił Pritzker.

Region północno-wschodni obejmuje nie tylko Chicago, ale również wszystkie powiaty Cook, DuPage, Grundy, McHenry, Kane, Kankakee, Kendall, Lake i Will.

W poniedziałek, urzędnicy służby zdrowia stanu Illinois ogłosili 1266 nowych przypadków zakażeń. Łącznie w stanie Illinois  stwierdzono  do tej pory 79.007 przypadków koronawirusa. W ciągu ostatnich 24 godzin, stanowe laboratoria przeprowadziły 12 441 testów na COVID-19. Całkowita liczba testów to 442 425.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię