Donald Trump zarzuca gubernatorom zbyt powolne znoszenie ograniczeń

źródło: pixabay.com, Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump wezwał władze stanu Pensylwania do jak najszybszego odmrożenia gospodarki. Amerykański prezydent zarzucił gubernatorom z Partii Demokratycznej, że opóźniają otwieranie swoich stanów, by utrudnić jego reelekcję.

Pensylwania należy do stanów najbardziej dotkniętych przez koronawirus. Zanotowano tam ponad 60 tysięcy infekcji i prawie 4 tysiące zgonów. Ponieważ w ostatnim czasie skala epidemii zaczęła się zmniejszać, władze Pensylwanii zapowiedziały ograniczenie restrykcji w części stanu. Cztery gminy, gdzie nadal miał obowiązywać nakaz pozostania w domach, zapowiedziały jednak, że niezależnie od decyzji gubernatora i tak poluzują restrykcje. Poparł je prezydent Donald Trump. „Wspaniali mieszkańcy Pensylwanii chcą wolności. Oni mają pełną świadomość, z czym to się wiąże” – napisał prezydent USA na Twitterze.

Według Donalda Trumpa, demokratyczni gubernatorzy zbyt wolno znoszą ograniczenia. „Gdyby to zależało od nich, to najchętniej zaczekaliby do 3 listopada” – dodał amerykański przywódca, wskazując na datę wyborów prezydenckich. „Nie prowadźcie gry politycznej. Działajcie bezpiecznie ale szybko!” – wezwał Donald Trump.

Liczba infekcji koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła milion 300 tysięcy a liczba ofiar śmiertelnych 80 tysięcy. Mimo to ponad 40 stanów zapowiedziało lub rozpoczęło stopniowe odmrażanie gospodarki.

AL

Źródło: Twitter: Donald J Trump, IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię