Gubernator J.B. Pritzker poddał się domowej kwarantannie

Gubernator J.B. Pritzker poddał się dobrowolnej kwarantannie, ponieważ jeden z członków jego administracji uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Miał on bliski kontakt z gubernatorem.

„Bezobjawowy pracownik, który uzyskał pozytywny wynik testu w ubiegłym tygodniu, był w bliskim kontakcie z gubernatorem i innymi pracownikami” – wynika z oświadczenia wydanego w poniedziałek przez biuro prasowe Pritzkera.

J.B Pritzker został poddany został  testom w niedzielę i otrzymał wynik negatywny. Gubernator oraz około 20 osób, które  pracowały w Thompson Center, będzie pracować zdalnie.

Codziennie odprawy będą się odbywać w formie video,  Pritzker będzie nadawał na żywo z domu, do wideo czatu dołączy również Doktor Ngozi Ezike, szefowa Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois. Dziś odbyła się już  pierwsza wideo – odprawa.

„Gubernator i jego pracownicy wrócą do biura, kiedy Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois uzna to za stosowne” – wynika z komunikatu podanego przez gabinet gubernatora. W budynku administracji stanowej zarządzono sprzątanie i dezynfekcje.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię