Netflix pobija kolejne rekordy

Netflix od początku epidemii koronawirusa notuje rekordy przychodów i zysków. Wśród najpopularniejszych propozycji jest „Król Tygrysów”.

Gdy cały świat zamknął się w domach, jedni sięgnęli po „Czarodziejską górę”, inni po „Stranger Things” ale większość wybrała serię „Król tygrysów” i „Dom z papieru”. Dzięki temu Netflix pobił rekord zarówno zysków, jak i nowych abonentów.

Netflix w opublikowanym  raporcie pochwalił się wynikami z pierwszego kwartału 2020 r. Było czym, bo odnotował w tym czasie 15,77 mln nowych subskrybentów. To zdecydowany rekord – dotąd najlepszym wynikiem było 9,6 mln nowych użytkowników z pierwszego kwartału ubiegłego roku. W tej chwili całkowita liczba subskrybentów jest imponująca i wynosi niemal 183 mln sztuk. Rekordowy wynik przełożył się na rekordowe wpływy. Netflix odnotował aż 5,77 mld dol. przychodów i 709 mln dol. czystego zysku.

Wspomniany wyżej serial dokumentalny o hodowcy dzikich kotów odsiadującym dziś 22-letni wyrok za 19 różnych przestępstw, w tym za najbardziej nieudolne zlecenie zabójstwa w historii, obejrzało aż 64 mln widzów od premiery 20 marca 2020 roku . Czwarty sezon hiszpańskiego serialu o zamaskowanych rabusiach obejrzało około miliona osób więcej.

Hitem kwarantanny z kategorii film stało się „Śledztwo Spensera” z Markiem Wahlbergiem w roli głównej, który na całym świecie obejrzało 85 mln abonentów. Sporym powodzeniem cieszył się też reality show „Miłość jest ślepa” (30 mln widzów).

Jednak czy dobra passa długo się utrzyma? Jest na to szansa – przez kilka najbliższych miesięcy premier nie zabraknie. 8 maja odbyła się premiera serialu „The Eddy” Damiena Chazelle’a z Joanną Kulig w jednej z głównych ról. Ale z tego co wiemy, kolejne sezony hitów zeszłego roku, „Wiedźmina” i „Stranger Things”, mogą się mocno opóźnić.

A sokoro mowa „Wiedźminie” – według danych ze stycznia serial obejrzało ponad 76 mln abonentów Netfliksa, czyniąc go wówczas najpopularniejszym serialem na świecie. Trzeci sezon „Stranger Things” nie zostawał daleko w tyle i był obok adaptacji opowiadań Andrzeja Sapkowskiego i finału „Gry o tron” HBO najlepiej oglądającym się serialem 2019 r. Niestety produkcję obu seriali wstrzymano w połowie marca i nie wiadomo jeszcze, kiedy ekipy filmowe wrócą na plan.

Na razie Netflix zapowiedział, że wspomoże twórców, których projekty wstrzymano z powodu pandemii. 20 kwietnia firma zapowiedziała, że przeznaczy 100 mln dol. na specjalny fundusz ratunkowy. Część pieniędzy ma trafić w ręce niezależnych firm i organizacji non profit oferujących finansowe wsparcie dla pozbawionych pracy filmowców.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię