Chcesz dostać pieniądze z pakietu stymulującego bezpośrednio na rachunek bankowy? – masz czas na uzupełnienie danych tylko do środy w południe

Departament Skarbu i IRS proszą podatników chcących otrzymać pieniądze z pakietu stymulującego do wprowadzenia informacji bankowych na stonie IRS. Osoby zainteresowane powinny skorzystać z narzędzia „Get My Payment” na stronie internetowej IRS do południa w środę, 13 maja 2020 aby podać informacje o swoim rachunku bankowym.

W ciągu pierwszych czterech tygodni IRS wysłał około 130 milionów depozytów na konta bankowe.

Od czwartku, 14 maja 2020 IRS rozpocznie przygotowania związane z rozsyłaniem fizycznych czeków drogą pocztową. Pierwsze czeki powinny zacząć docierać pod koniec maja. Za pomocą narzędzia „Get my Payment” można sprawdzić status płatności lub uzupełnić informacje bankowe.

Wielu Amerykanów kwalifikuje się na pakiet pomocowy o łącznej wartości 2 bilionów dolarów, który został zatwierdzony przez Kongres. Jednorazowe czeki są częścią rządowego pakietu stymulacyjnego, który ma pomóc Amerykanom wyjść z finansowego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Każda osoba posiadająca ważny numer Social Security, któryej dochód brutto wyniósł mniej niż 75 tys. dolarów , otrzyma 1200 dolarów, natomiast pary małżeńskie, które zarabiają mniej niż 150 tys. dolarów, otrzymają 2400 dolarów.
Dla osób, które zarabiają więcej, otrzymana kwota będzie pomniejszona o 5$ za każde 100$ powyżej 75 tys. / 150 tys. dolarów. Rodzice otrzymują również dodatkowe $500 za każde kwalifikujące się dziecko.

Pojedyncze zgłoszenia, których dochód przekracza 99 tys. dolarów oraz zgłoszenia wspólne bez dzieci, których dochód przekracza 198 tys. dolarów, nie kwalifikują się na pomoc.

Zgodnie z IRS płatności automatyczne będą również przekazywane osobom otrzymującym emeryturę z ubezpieczenia społecznego, renty inwalidzkie, świadczenia emerytalne z kolei, świadczenia dla kombatantów.

Osoby, które tradycyjnie nie składają deklaracji podatkowych, takie jak bezdomni, kwalifikują się, ale aby uzyskać płatność, muszą podać podstawowe informacje za pomocą narzędzia Non-Filer na stronie IRS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię