Sieć restauracji szybkiej obsługi zamyka 57 swoich lokalizacji

Sieć restauracji szybkiej obsługi  Steak n’ Shake ogłosiła zamknięcie 57 swoich lokalizacji. Powodem był negatywny wpływ kryzysu związanego z koronawirusem na ich działalność.

„Pandemia COVID-19 wywarła negatywny wpływ na naszą działalność , co spowodowało ocenę restauracji prowadzonych przez firmę pod kątem rentowności” – napisała spółka Biglari Holdings, firma która jest właściciele sieci.

Zamkniętych zostaje 51 lokali należących do firmy Steak 'n Shake, a także sześć lokalizacji należących do franczyzobiorców. Nie podano, gdzie znajduję  się 57 zamkniętych lokali.

Na koniec 2019 roku Steak 'n Shake posiadał 610 lokalizacji na całym świecie, choć zdecydowana większość z nich znajdowała się w Stanach Zjednoczonych.

Jeszcze niedawno  Steak 'n Shakes zainicjowało akcję „We’re All Essential”, która miała na celu wsparcie nie tylko pracowników najważniejszych gałęzi przemysłu, ale również „wszystkich Amerykanów w tych trudnych czasach” poprzez oferowanie bezpłatnych frytek dla wszystkich klientów  oraz specjalnych ofert posiłków dla rodzin.

W kwietniowym komunikacie prasowym Sardar Biglari, CEO Steak 'n Shake mówił:„W tak trudnych czasach chcielibyśmy zrobić coś dla naszych społeczności, rozdając wszystkim bezpłatne frytki”.

Steak 'n Shake został założony w miasteczku Normal w Illinois, w 1934 roku, a pierwsza franczyza zadebiutowała w 1939 roku.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię