Ekspert ostrzega: Amerykę może czekać tragiczna zima

Były szef amerykańskiej agencji odpowiedzialnej za prace nad szczepionkami powiedział, że Stany Zjednoczone nie są przygotowane na nawrót epidemii koronawirusa jesienią.

Podczas przesłuchań w Kongresie doktor Rick Bright ostrzegł przed tragiczną zimą jeśli natychmiast nie zostanie wypracowana narodowa strategia walki z Covid-19.

Rick Bright do niedawna kierował podlegającą Departamentowi Zdrowia agencją Biomedical Advanced Research and Development Authority, odpowiedzialną między innymi za walkę z epidemiami chorób zakaźnych.
Bright twierdzi, że został usunięty ze stanowiska, gdy sprzeciwił się powszechnemu stosowaniu promowanego przez prezydenta Trumpa leku na koronawirusa, którego skuteczność nie została potwierdzona. Podczas przesłuchań w Izbie Reprezentantów.
Bright powiedział, ze Stany Zjednoczone nadal nie mają jednolitego, skoordynowanego planu walki z epidemią. „Prawdopodobnie jesienią Covid-19 powróci na który nałożą się wyzwania związane z sezonowa grypą. Bez lepszego planowania zima roku 2020 może być najczarniejszą we współczesnej historii” – powiedział. Wyraził tez przekonanie, że brak przygotowania rządu USA do walki epidemia już powoduje nie potrzebne cierpienie i ofiary śmiertelne.
Prezydent Donald Trump uznał twierdzenia Ricka Brighta za bezzasadne. Według prezydenta jego oceny są skutkiem rozczarowania z powodu odwołania ze stanowiska.

 

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię