Izba Reprezentantów przegłosowała nowy program stymulacyjny wart ponad 3 biliony dolarów

W piątek Izba Reprezentantów stosunkiem głosów 208-199 przegłosowała nowy program stymulacyjny wart ponad 3 biliony dolarów.

Przewiduję się, że pakiet nie przejdzie przez głosowanie  Senacie, a na pewno nie w takiej formie jak został zaprezentowany. Zarówno Republikanie jak i prezydent Trump uważają, że w tym momencie kolejny pakiet stymulujący nie jest potrzebny. Republikanie mówią, że chcą ocenić, jak działa zatwierdzona wcześniej ustawa o wartości 3 bilionów dolarów i sprawdzić, czy częściowe wznowienie działalności niektórych stanów wywołałoby ożywienie gospodarcze, które złagodziłoby potrzebę wprowadzenia większej ilości programów pomocowych.

Nowy pakiet pomocowy miałby złagodzić gospodarcze skutki pandemii, która spowodowała rekordową utratę miejsc pracy. Przewiduje m.in. kolejną transzę bezpośrednich transferów pieniężnych dla Amerykanów. Zarabiający poniżej 75 tys. dol. rocznie mają otrzymać ponownie 1,2 tys. dol. Gospodarstwo domowe mogłoby uzyskać maksymalnie środki o wysokości 6 tys. dol. Dodatkowo przewiduję wydłużenie czasu przyznawania dodatkowych 600 dolarów tygodniowo dla bezrobotnych do stycznia 2021r.

Więcej szczegółów na jakie cele rozdysponowane były by środki z pakiety znajdziecie TUTAJ.

 

AL

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię