USA: Kolejny dom handlowy złożył wniosek o bankructwo

Popularny w USA dom handlowy JC Penney złożył w piątek wniosek o upadłość, stając się trzecim bankrutującym detalistą po J.Crew i Neiman Marcus w krótkim czasie.

Uruchamia to proces zamykania sklepów. Detalista chce ustabilizować swoje finanse i uniknąć jawnej likwidacji, czego nie udało się zrobić takim sieciom jak Papyrus, Modell’s Sporting Goods czy Art Van Furniture. Pierwsza faza zamykania sklepów zostanie ujawniona w najbliższych tygodniach.

JC Penney zaproponował plan restrukturyzacji, który pozwoliłaby pozbyć się miliardów dolarów długu i umożliwiłby im wyjść z bankructwa.

„Wierzymy, że ten proces da nam siłę finansową, aby przetrwać pandemię i rozwijać naszą działalność, jednocześnie zmniejszając nasze zadłużenie i zwiększając naszą elastyczność, aby lepiej pozycjonować JCPenney w przyszłości” – powiedział w liście do klientów prezes spółki Jill Soltau.

JC Penny został założony ponad sto lat temu jako jeden z pierwszych domów towarowych w kraju. Detalista podobnie jak wiele innych domów towarowych już od jakiegoś czasu boryka się z problemami, ze względu na wzrost popularności zakupów przez internet.

Sieć ma 850 sklepów w USA i Portoryko, wkroczyła w pandemię ze spadającą sprzedażą i zadłużeniem wynoszącym 3,7 miliarda dolarów. Od 2007 r. przychody firmy spadły o ponad 40 procent, a jej akcje są obecnie wyceniane na zaledwie 24 centy.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię