Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają pierwsze połączenia od czerwca

Polskie Linie Lotnicze LOT oficjalnie zapowiedziały wznowienie rejsów krajowych.

Od pierwszego czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych, realizowanych z 8 portów lotniczych: Do trzech razy dziennie na trasie Warszawa – Gdańsk. Do dwóch razy dziennie na trasach z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry, a także raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Jak informują PLL LOT, wznowieniu regularnych połączeń towarzyszyć będą nowe środki bezpieczeństwa. Przede wszystkim, pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania nosa i ust, np. za pomocą maseczki, przez cały lot.

Jak informuje przewoźnik, w związku z niestabilną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, na razie PLL LOT nie wznowi na razie lotów międzynarodowych. Zarząd spółki podjął decyzję, że wszystkie zaplanowane do 14 czerwca rejsy zostają odwołane. Warunki zwrotu biletów znajdują się na tronie internetowej przewoźnika.

Wczoraj w telewizji Polsat News wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że Polska może otworzyć granice po 15 czerwca. To oznacza, że dopiero po tym dniu rejsy międzynarodowe staną się możliwe.

IAR

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię