Gubernator Pritzker ogłosił kilka ważnych zmian dotyczących trzeciej fazy planu otwarcia Illinois

W związku z narastają presją dotyczącą szybszego otwierania Illinois, gubernator ogłosił w środę kilka ważnych zmian odnośnie kolejnego etatu przywracania  stanu Illinois do normalności.

  • W kolejnej, trzeciej fazie planu ponownego otwarcia Illinois  restauracje będą mogły otworzyć swoje ogródki. Ma stać się to zaledwie w ciągu następnych 9 dni.

„Przy odpowiednich ograniczeniach – stoliki oddalone o sześć stóp od siebie, maski i środki dystansujące dla personelu i inne środki ostrożności – eksperci uważają, że usługi te mogą nieść za sobą  porównywalne ryzyko do innych aktywności na świeżym powietrzu”  powiedział Pritzker.

  •  Wszystkie parki państwowe zostaną ponownie otwarte 29 maja, a zajęcia na świeżym powietrzu z grupami do 10 osób mogą zostać wznowione, w tym żeglarstwo i camping. Illinois pozwoli również na ponowne otwarcie wewnętrznych i zewnętrznych obiektów tenisowych.

  • Osoby korzystające z świadczeń pomocy żywnościowej ( Link card)  będą mogły użyć swojej karty do zakupów artykułów spożywczych w sklepach internetowych. Rząd federalny zatwierdził ten plan, a Walmart i Amazon zgodziły się już na przyjmowanie zamówień online od użytkowników Illinois SNAP. Dostęp rozpocznie się 2 czerwca bez konieczności podejmowania dodatkowych działań ze strony użytkowników. Posiadacze kart Link otrzymają powiadomienie, kiedy ich karta będzie gotowa do użycia.

To nie koniec dobrych wiadomości, Dyrektor Zdrowia Publicznego , Dr. Ngozi Ezike przekazała, że wskaźniki hospitalizacji w stanie Illinois, liczba wykorzystanych łóżek  i respiratorów są najniższe od czasu rozpoczęcia pandemii.

W środę urzędnicy służby zdrowia llinois ogłosili w środę 147 zgonów i 2388 nowych przypadków COVID-19 . To daje w sumie 100.418 przypadków w całym stanie, w tym 4.525 zgonów.

W ciągu ostatnich 24 godzin laboratoria  przetestowały ponad 21 029 próbek,a łączna liczna przeprowadzonych testów to  642 tys .

AL

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Gubernator Pritzker ogłosił kilka ważnych zmian dotyczących trzeciej fazy planu otwarcia Illinois

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię