Kiedy zostaną otwarte ogródki restauracyjne w Chicago? Burmistrz rozwiewa wątpliwości

W czwartek burmistrz Chicago Lori Lightfoot powiedziała, że nie sądzi, aby ogródki restauracyjne w Chicago były gotowe do ponownego otwarcia 29 maja. Wyraziła nadzieję, że będzie to możliwe w czerwcu.

„Powiem to samo, co mówię mojej 12-latce: nie obchodzi mnie, co robią inni ludzie. Jesteś moim dzieckiem, powiedział Lightfoot. „Jestem burmistrzem miasta. Mam obowiązek i obowiązek mówić prawdę, nawet kiedy ludzie nie chcą jej usłyszeć, nawet gdy jest to trudne, bo tak właśnie należy postąpić.”  

Mimo, iż  gubernator J.B.Pritzker ogłosił, że pozwoli restauracjom na otwarcie ogródków w restauracjach, burmistrz przekazała w czwartek, że miasto nie jest jeszcze na to gotowe. Lighfoot  chce mieć bardziej solidny plan, aby restauracje mogły się bezpiecznie otworzyć.

„Mam nadzieję, że wkrótce, w czerwcu, będziemy gotowi.

Burmistrz powiedział też, że rozważa również  plany ponownego otwarcia „lakefrontu”, ale nie stanie się to tym momencie.

„Zebranie się tysięcy ludzi nad jeziorem jest jednym z najpewniejszych sposobów, jakie znam, aby nastąpił przyrost nowych przypadków, który zmusi nas do ponownego nałożenia ograniczeń.Nie chcę, żeby to się stało.”

Lightfoot ostrzegła również mieszkańców, że nawet jeśli miasto zostanie otwarte, będą musieli nadal  zachowywać środki ostrożności.

„Nie ma żadnej szczepionki. Nie ma lekarstwa. Nadal jesteśmy zagrożeni, COVID nadal tu jest. Wciąż chorują ludzie, bo ludzie wciąż umierają”

 

AL

Czytaj: Gubernator Pritzker ogłosił kilka ważnych zmian dotyczących trzeciej fazy planu otwarcia Illinois

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię