Kolejna znana marka zamyka 250 swoich sklepów. Czy czeka nas fala likwidacji?

zdjęcie: Wikipedia, Samantha Marx

Spółka L Brands ogłosiła w środę, że zamyka na stałe 250 sklepów Victoria’s Secret oraz 50 sklepów Bath & Body Works na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Łączna sprzedaż spółki L Brands spadła w ostatnim  kwartale  o 37%.  Z powodu pandemii COVID-19 prawie wszystkie sklepy są zamknięte od 17 marca.

 Victoria’s Secret posiada 1 091 sklepów w USA i Kanadzie, w tym 909 sklepów Victoria’s Secret i 144 sklepy Pink. Firma przekazała, że zamknie 235 Victoria’s Secret i trzy sklepy Pink w USA. Planuje również likwidacje 13 z 38 sklepów w Kanadzie. To prawie jedna czwarta wszystkich sklepów.

„Spodziewamy się, że liczba zamknięć będzie wyższa niż ta, którą realizujemy w tym roku,… co oznacza, że będzie ich więcej w 2021 r. i prawdopodobnie nieco więcej w 2022 r.” – powiedział  CEO Victoria’s Secret, Stuart Burgdoerfer

W ostatnim czasie wiele znanych w USA sieci handlowych podjęło decyzję o redukcji liczby sklepów stacjonarnych czy też całkowitej likwidacji. J.C. Penney planuje zamknąć ponad 240 sklepów w ramach postępowania upadłościowego. Pier 1 Imports likwiduje swoją działalność, a Nordstom zamyka 16 swoich domów towarowych.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię