Prezydent Trump oddaje hołd ofiarom koronawirusa

USA symbol. American flag waving in Chicago, Illinois downtown. Highrise gass buildings background.

Prezydent USA Donald Trump zarządził opuszczenie flag narodowych do połowy masztu na wszystkich urzędach federalnych oraz Narodowych Pomnikach Stanów Zjednoczonych jako  hołd złożony ofiarom koronawirusa. Flagi będą opuszczonę przez trzy następne dni.

Prezydent Trump zapowiedział również, że w poniedziałek flagi pozostaną opuszczone dla uczenia poległych amerykańskich żołnierzy z okazji przypadającego wówczas Dnia Pamięci – Memorial Day.
Od początku epidemii z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych zmarło blisko 100 tysięcy osób. U półtora miliona zdiagnozowano jego obecność

Z apelem do Donalda Trumpa o opuszczenie amerykańskich flag do połowy masztów, wystąpili przywódcy partii demokratycznej w Kongresie Nancy Pelosi i Chuck Schumer. Prezydent USA przystał na tę propozycję. „Opuścimy do polowy masztu flagi na wszystkich budynkach federalnych i przy narodowych pomnikach na najbliższe trzy dni dla uczenia pamięci Amerykanów, którzy stracili życie z powodu koronawirusa” – napisał na Twitterze.

IAR, Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię