Na co Amerykanie wydali $1200 z pakietu stymulującego?

Wielu Amerykanów wydało otrzymane pieniądze z pakietu stymulującego na najważniejsze potrzeby takie jak żywność, świadczenia oraz opłaty za czynsz czy spłatę pożyczki na dom.

Inni na tak zwane „zabawki”, czyli luksusowe towary zbędne w życiu codziennym. Według Doug McMillon, prezesa sieci sklepów Walmart wielu kupujących wydało część z 1200 dolarów na ” odzież, telewizory, gry wideo, artykuły sportowe i zabawki.

Od połowy kwietnia, zarówno sklepy Walmart, jak i Target odnotowały wzrost zapotrzebowania wśród konsumentów na towary zaliczane do grupy luksusowych produktów konsumpcyjnych. Termin wydatków pokrywa się z wypływem na konta bankowe Amerykanów pierwszych czeków z bodźca stymulacyjnego.

W Walmart i Target kupujący kupili więcej telewizorów, elektroniki, sprzętu do gier i odzieży niż w poprzednich miesiącach. Walmart odnotował również, wzrost popytu na rowery dla dorosłych i maszyny do szycia. Producent iPhone’ów Apple także odnotował wzrost sprzedaży w drugiej połowie kwietnia. Jak powiedział Tim Cook, „Apple odnotowało wzrost popytu na wszystkie swoje produkty od czasu otrzymania przez kupujących pieniędzy z pakietu stymulującego”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię