Chicago: Tegoroczny Memorial Day weekend był najbardziej krwawy od lat

.

Pomimo nadal obowiązującego w Illinois nakazu „stay at home” miniony długi Memorial Day weekend okazał się najbardziej krwawy od 5 lat. 

Policja chicagowska przekazała , że zginęło 10 osób, a co najmniej 42 osoby zostały ranne w strzelaninach. Podczas Memorial Wekend w  2018 roku zginęło siedem osób, a 30 zostało rannych, natomiast w 2017 zginęło 6 osób, a 56 odniosło rany.

Burmistrz Lightfoot przestrzegała przed porównywaniem tegorocznej przemocy z latami poprzednimi ze względu na wyjątkowe okoliczności globalnej pandemii. „Rzeczywistość jest taka, że nie było takich okoliczności, jak ta, z którą mamy do czynienia teraz” – powiedziała.

Przed rozpoczęciem weekendu, szef chicagowskiej policji  David Brown nakreślił swoją strategię policyjną, która miała za zadanie  zredukowanie strzelanin w mieście

Podczas konferencji prasowej we wtorek rano Brown oświadczył , że strzelaniny dotyczyły głównie członków rywalizujących gangów i nielegalnych transakcji narkotykowych.

„Efekty działania koronawirusa wykraczają również poza hospitalizację. Ludzie czują się niespokojni po tygodniach spędzonych w zamknięciu. System sądowy i więzienia również ucierpiały na skutek wybuchu epidemii. Wszystkie te czynniki odegrały rolę w krwawym weekendzie, podczas którego doszło do morderstw i strzelaniny, a od 2015 r. nie widziano takich numerów „–  powiedział Brown.

Policja chicagowska podczas weekendu musiała również interweniować i rozpraszać duże zgromadzania, które mimo zakazu miały miejsce w mieście. Policja w Chicago rozproszyła około 300 zgromadzeń dziennie.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię