Podczas długiego weekendu zasady dystansu społecznego w wielu miejscach w USA zostały zlekceważone. Zdjęcia i filmy

Mimo ostrzeżeń władz i prawie stu tysięcy ofiar śmiertelnych, spowodowanych przez COVID – 19 w USA, podczas długiego weekendy zostały zlekceważone zasady dystansu społecznego. Na plażach, deptakach w restauracjach i w parkach pojawiły się tłumy. 

Lake Ozarks  w Missouri – tłumy ludzi w basenie.  W odpowiedzi na filmy, które obiegły internet powiatowy wydział zdrowia publicznego w Lake Country w Missouri wydał rekomendację, aby wszyscy, którzy w weekend udali się nad jezioro Ozarks  poddali się 14 dniowej kwarantannie.

W Kalifornii plaże i parki były również otwarte:

Weekend okazał się spokojny jeśli chodzi o nowojorskie plaże, obowiązywał tam zakaz kąpieli i grupowania się. Tłumy przeniosły się jednak na deptak: 

Również w bliższych stanach takich jak Michigan i Wisconsin plaże były zapakowane przez tłumy. W Lake Genewa, Wisconsin, gdzie  nie obowiązuje już nakaz „stay at home” otwarte były też restauracje. W miasteczku pojawiły się tłumy, głównie przyjezdnych z Illinois. Przed restauracjami ustawiły się kolejki w oczekiwaniu na wolne stoliki:

Stany Zjednoczone najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku przekroczą 100 000 zgonów spowodowanych przez  koronawirusa.

Na całym świecie  zostało zakażonych ponad 5,4 miliona ludzi, a zmarło prawie 345 tyś.

W USA kwestia noszenia masek w miejscach publicznych i przebywania w odległości kilku stóp od siebie stała się ostatnio kwestią sporną , ponieważ  niektórzy Amerykanie twierdzą, że takie zasady naruszają ich prawa.

 

AL

źródłą:YouTube :Boomerang QuickTake; The Guardian, Twitter: Mark Elliot

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię