Grabieże i demonstracje. Protestujący żądają postawienia zarzutów oficerowi zamieszanemu w śmierć Floyda (WIDEO)

zdjęcie: screen shot Twitter/Karen Scullin Fox9

W Minneapolis trwają demonstracje. Protestujący żądają postawienia zarzutów oficerowi zamieszanemu w śmierć George’a Floyda. Floyd zmarł w szpitalu po tym, jak został zatrzymany przez policję w poniedziałek.

Na nagraniu video widać, że Floyda został obezwładniony na ziemi. Jeden z funkcjonariuszy dociskał kolanem jego szyję, podczas, gdy on płacze, prosi i mówi, że nie może oddychać. 46-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.Cześć protestujących zachowywałam się spokojnie, jednak spora grupa rzucała przedmiotami w oficerów i rozbijała okna posterunku. Policja odpowiedziała, strzelając gumowymi kulami.

Protestom towarzyszą również grabieże. Szabrownicy uderzyli w sklep Target, znajdujący się zaledwie kilka kroków od posterunku policji. Ludzie ładują do wózków wszystko jak leci od telewizorów poprzez ubrania aż do artykułów spożywczych.

Demonstracje:

Czterech oficerów zaangażowanych w aresztowanie zostało zwolnionych z pracy, jednak nie postawiono im w tej chwili zarzutów. Federalni śledczy wstrzeli śledztwo w tej sprawie. Prezydent Donald Trump nazwał śmierć George’a Floyda „smutną i tragiczną”.

 

AL

Źródło: FOX News, Twitter:Karen Scullin, CJ Highttower, YouTube:  Watet Wave TV

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię