Donald Trump podpisze rozporządzenie wycelowane w media społecznościowe

źródło: pixabay.com, Donald Trump

Prezydent Trump podpisze rozporządzenie wycelowane w media społecznościowe- rzeczniczka Białego Domu potwierdziła tą informację.

Treść dokumentu nie jest znana, ale podpis może zostać złożony jeszcze dziś – podało w czwartek BBC.

Prezydent opublikował,również tweed mówiący o tym ,że ma to być „wielki dzień dla mediów społecznościowych i uczciwości”.

 

 

Celem rozporządzenia ma być walka z cenzurą w mediach społecznościowych. Wcześniej, przywódca USA zagroził zamknięciem platform po tym, jak Twitter użył nowej formuły, oznaczając jego posty dotyczące wyborów korespondencyjnych jako potencjalnie dezinformujące.

Trump uważa ,że  Twitter próbuje „uciszyć” konserwatystów.Prezydent zasugerował również, że Twitter używa swojej nowej funkcji sprawdzania faktów, by „tłumić wolność wypowiedzi” i ingeruje w tegoroczną kampanię prezydencką.

26 maja prezydent opublikował na Twiterze wiadomość w której , bez podania uzasadnienia wskazał, że głosowanie korespondencyjne w zbliżających się w USA wyborach wiązać się będzie z oszustwami na masową skalę, m.in. drukowaniem fałszywych kart czy włamaniami do skrzynek pocztowych.Pod wiadomością pojawiło się oznaczenie „poznaj fakty o głosowaniu korespondencyjnym”. Kliknięcie w nie prowadzi użytkownika do strony z krótkim podsumowaniem wskazującym, że zdaniem m.in. CNN i „Washington Post” twierdzenia prezydenta nie są poparte dowodami, a eksperci wskazują, że głosowanie korespondencyjne z rzadka łączone jest z oszustwami przy głosowaniu.

Nowy projekt zmusiłby Federalną Komisję ds. Komunikacji do wydania przepisów potencjalnie ułatwiających użytkownikom pozwanie platform za bezpodstawne usunięcie wpisów.Ten ruch może zainicjować prawną batalię między Waszyngtonem a Doliną Krzemową. Prezydent oznajmił, że jest zdeterminowany, by nie zezwolić mediom społecznościowym na ograniczanie wolności wypowiedzi w czasie kampanii wyborczej.

 

AL

źródło:PG24, NYTimes

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię